polska bip-logo
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kontrast
Reset

Szkoła Muzyczna

  • Zdjęcie - 7

    Zdjęcie - 7

Jak się do nas zapisać?

W Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu można podjąć naukę gry na instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, akordeon, gitara klasyczna, flet, klarnet, saksofon, trąbka, sakshorn, eufonium, waltornia, puzon, tuba, perkusja. Do klasy pierwszej o sześcioletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 7 albo 6 lat w przypadku o którym mowa w art. 36 ust. 1 i 2 (wymagana opinia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej) oraz nie więcej niż 10 lat. Do klasy pierwszej o czteroletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat.

Wnioski o przyjęcie do szkoły muzycznej można składać od 1 marca do 25 czerwca 2021 r. drogą elektroniczną na adres: sekretariat@psm-kozle.pl lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

Wniosek o przyjęcie do szkoły - kliknij poniżej:


Pobierz Wniosek

Zapraszamy na przesłuchania rekrutacyjne:

codziennie w godz. 16 - 18

 

Zakres przesłuchań obejmuje między innymi:

  • zaśpiewanie przez kandydata dowolnej piosenki,
  • zaśpiewanie na "la" podanego dźwięku,
  • odróżnienie dźwięków wysokich i niskich,
  • wyklaskanie podanego rytmu,
  • określenie ilości zagranych dźwięków,

Uwaga:
Prosimy o uzupełnienie wniosku w części "Badanie sprawności kandydata" o nazwę wybranego przez kandydata instrumentu (można opcjonalnie podać drugi instrument). Nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie.

NazwaDataRozmiar
wniosek_psm.pdf2021-01-19 18:27511.58 KB
logo-slider