polska bip-logo
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kontrast
Reset

Osiągnięcia

Od chwili powołania szkoły w 1969 r. jej uczniowie brali czynny udział w życiu kulturalnym miasta, powiatu, przeglądach i konkursach organizowanych na terenie województwa. Swymi występami uświetniali i uświetniają wszystkie uroczystości państwowe organizowane w szkole, mieście, czy powiecie. Do roku 1981 był organizowany Tydzień Szkół Artystycznych województwa z przesłuchaniami wszystkich klas instrumentów, oraz koncertem laureatów.

Oto miejsca i wyróżnienia jakie uczniowie szkoły otrzymywali w kolejnych latach:

1988/1989

Przesłuchania Okręgowe

  • laureat Roman Moszek (tenorhorn) z klasy P. Piotra Iścińskiego

Konkurs Zespołów Kameralnych w Brzegu

  • II miejsce zespół smyczkowy "Smerfolinki" P. Barbary Mendery

1987/1988

Konkurs Zespołów Kameralnych w Brzegu

  • I miejsce zespół smyczkowy P. Barbary Mendery

1986/1987

Konkurs Zespołów Kameralnych w Brzegu

  • I miejsce zespół smyczkowy P. Barbary Mendery
  • II miejsce duet akordeonowy P. Reginy Pośpiech
  • II miejsce septet blaszany P. Piotra Iścińskiego
  • wyróżnienie kwartet akordeonowy P. Reginy Pośpiech

1985/1986

Przesłuchania Okręgowe

  • wyróżnianie Piotr Szwarc (tenorhorn) z klasy P. Piotra Iścińskiego

1984/1985

Przesłuchania Okręgowe

  • laureatka Bożena Sorek z klasy fortepianu mgr Marii Malec

Konkurs Młodych Pianistów w Opolu

  • wyróżnianie Andrzej Staniś z klasy fortepianu mgr Elżbiety Grygiel

1983/1984

Przesłuchania Okręgowe, wyróżnieni do Koncertu Solistów:

  • Lubomira Janowska z klasy skrzypiec P. Barbary Mendery
  • Piotr Głąb z klasy trąbki P. Piotra Iścińskiego
  • Robert Polanik z klasy klarnetu P. Manfreda Kudla

Konkurs Zespołów Kameralnych w Brzegu

  • II miejsce zespół smyczkowy P. Barbary Mendery
  • III wyróżnienie zespół dęty blaszany P. Piotra Iścińskiego

1982/1983

Przesłuchania Okręgowe, wyróżnieni do Koncertu Solistów:

  • Jowita Kipka z klasy skrzypiec P. Barbary Mendery
  • Artur Rypa z klasy trąbki P. Piotra Iścińskiego
  • Piotr Głąb z klasy trąbki P. Piotra Iścińskiego
  • Robert Bich (III miejsce) z klasy fortepianu mgr Elżbiety Grygiel
  • Mirosława Sozańska (IV miejsce) z klasy mgr Marii Malec

1981/1982

Przesłuchania Okręgowe, Nysa - laureaci:

  • Mirosława Sozańska z klasy fortepianu mgr Marii Malec
  • Robert Bich z klasy fortepianu mgr Elżbiety Grygiel
  • Kornelia Maroń z klasy fortepianu P. Ewy Gabor

Brzeg

  • II miejsce zespół instrumentów dętych P. Piotra Iścińskiego

1980/1981

Tydzień Szkół Artystycznych w Opolu:

  • I miejsce - kwartet oraz sekstet instrumentów dętych blaszanych prowadzony przez P. Piotra Iścińskiego,
  • III wyróżnienie - zespół perkusyjny prowadzony przez P. Ludwikę Hajdenrajch

Okręgowy Konkurs na utwory R. Schumanna w Opolu:

  • III miejsce Renata Koch z klasy mgr Elżbiety Grygiel
logo-slider