polska bip-logo
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kontrast
Reset

Osiągnięcia

Od chwili powołania szkoły w 1969 r. jej uczniowie brali czynny udział w życiu kulturalnym miasta, powiatu, przeglądach i konkursach organizowanych na terenie województwa. Swymi występami uświetniali i uświetniają wszystkie uroczystości państwowe organizowane w szkole, mieście, czy powiecie. Do roku 1981 był organizowany Tydzień Szkół Artystycznych województwa z przesłuchaniami wszystkich klas instrumentów, oraz koncertem laureatów.

Oto miejsca i wyróżnienia jakie uczniowie szkoły otrzymywali w kolejnych latach:

2000/2001

Konkurs Pianistyczny im. J.S. Bacha Szkół Muzycznych I stopnia Regionu Opolskiego

  • wyróżnienie Oliwia Grabowska z klasy mgr Elżbiety Grygiel

II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny "Bach-Junior" Radia Bis w Warszawie

  • laureatka Oliwia Grabowska z klasy mgr Elżbiety Grygiel

Przesłuchania Ogólnopolskie Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia

  • Olsztyn - Katarzyna Lipert - skrzypce, klasy mgr Roberta Cieślika - udział
  • Warszawa - Oliwia Grabowska - fortepian, klasa mgr Elżbiety Grygiel - udział

Regionalny Konkurs Zespołów Kameralnych w Brzegu

  • III miejsce kwintet instrumentów dętych drewnianych z klasy P. Manfreda Kudla

Konkurs Wiedzy o J.S. Bachu w Opolu

  • III miejsce Małgorzata Knyszewska
  • wyróżnienie III stopnia Agata Grymuza

1999/2000

VIII Regionalny Konkurs Pianistyczny 10-ciolatków

  • III miejsce Maria Rydzy z klasy mgr Krystyny Riemel

III Międzynarodowy Festiwal Młodych Pianistów w Głubczycach

  • Oliwia Grabowska z klasy mgr Elżbiety Grygiel zakwalifikowała się do II etapu konkursu.

1998/1999

VII Regionalny Konkurs Pianistyczny 10-ciolatków

  • II miejsce Oliwia Grabowska z klasy mgr Elżbiety Grygiel
  • wyróżnianie Daniela Wolka z klasy P. Ewy Gabor

1997/1998

VI Regionalny Konkurs Pianistyczny 10-ciolatków

  • IV miejsce Marta Gabor z klasy mgr Krystyny Riemel

Przesłuchania Regionalne Klas Akordeonu w Namysłowie

  • II miejsce Marzena Kramek z klasy P. Ewy Rudzkiej-Sługockiej

1996/1997

III Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze

  • V miejsce, a I w klasie wiolonczeli Łukasz Klinik z klasy mgr Doroty Zganiacz

Przesłuchania Instrumentów Dętych Blaszanych w Strzelcach Opolskich

  • wyróżnianie Tomasz Hyla z klasy trąbki P. Piotra Iścińskiego

Konkurs Zespołów Kameralnych w Brzegu

  • III miejsce kwartet wiolonczelowy z klasy mgr Doroty Zganiacz

1993/1994

II Regionalny Konkurs Pianistyczny 10-ciolatków

  • wyróżnienie Marta Kołodziejczyk z klasy mgr Elżbiety Grygiel

1992/1993

I Regionalny Konkurs Pianistyczny 10-ciolatków

  • II miejsce Celina Kosydor z klasy mgr Elżbiety Grygiel
  • IV miejsce Jarosław Filak z klasy mgr Elżbiety Grygiel
  • wyróżnienie Katarzyna Świętek z klasy mgr Elżbiety Grygiel

1990/1991

Przesłuchania Okręgowe, laureaci:

  • Katarzyna Gawor z klasy fortepianu mgr Marii Malec
  • Joanna Komor z klasy wiolonczeli P. Doroty Zganiacz

1989/1990

Przesłuchania Okręgowe, laureaci:

  • Katarzyna Banek z klasy wiolonczeli P. Doroty Zganiacz
  • II miejsce Mariusz Wiecha z klasy trąbki P. Piotra Iścińskiego
  • I miejsce Stanisław Kaczmarczyk z klasy trąbki P. Piotra Iścińskiego

Konkurs Zespołów Kameralnych w Brzegu

  • III miejsce oktet blaszany P. Piotra Iścińskiego
  • I wyróżnienie zespół smyczkowy P. Barbary Mendery
logo-slider