polska bip-logo
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kontrast
Reset

Osiągnięcia

Od chwili powołania szkoły w 1969 r. jej uczniowie brali czynny udział w życiu kulturalnym miasta, powiatu, przeglądach i konkursach organizowanych na terenie województwa. Swymi występami uświetniali i uświetniają wszystkie uroczystości państwowe organizowane w szkole, mieście, czy powiecie. Do roku 1981 był organizowany Tydzień Szkół Artystycznych województwa z przesłuchaniami wszystkich klas instrumentów, oraz koncertem laureatów.

Oto miejsca i wyróżnienia jakie uczniowie szkoły otrzymywali w kolejnych latach:

2010/2011

X Konkurs Młodych Solistów w Jaworznie

  • III miejsce Marcel Bich z klasy trąbki mgr Rafała Miczki
  • wyróżnienie Robert Hellebrandt z klasy waltorni mgr Jacka Zganiacza

I Konkurs Fletowy "Syrinx" w Kędzierzynie-Koźlu

  • III miejsce Martyna Haduch z klasy flety mgr Danuty Muszkieta

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Fryderyka Chopina w Opolu

  • II miejsce Ewelina Kowarsz z klasy mgr Diany Gabor
  • wyróznienie dla najmłodszego uczetnika Radosław Cieślar z klasy mgr Aleksandry Płachta

XX Międzyszkolny Konkurs Solfeżu w Nysie

  • I miejsce Radosław Cieślar w grupie młodszej

     XX Konfrontacje Instrumentów Dętych w Oławie

  • wyróżnienie Marcel Bich z klasy trąbki mgr Rafała Miczka
  • wyróżnienie Robert Hellebrandt z klasy waltorni mgr Jacka Zganiacza
  • wyróżnienie Marek Kostka z klasy tuby mgr Jacka Zganiacza

IV Festiwal Kameralnych Zespołów Akordeonowych "Od duetu do nonetu"-Olesno 2011

  • I miejsce kwintet akordeonowy:
  • Radosław Cieślar
  • Anna Gollmer
  • Denis Mrozek
  • Gabriel Szafarczyk
  • Marek Szafarczyk

V Konkurs Instrumentów Dętych Jupiter 2011 w Krakowie

  • wyróżnienie Martyna Haduch z klasy fletu mgr Danuty Muszkieta

IV Olimpiada Muzyczna - Brzeg 2011 - Przegląd Zespołów Kameralnych

  • III miejsce trio wiolonczelowe z fortepianem, przygotowanie mgr Dorota Zganiacz
  • wyróżnienie trio fortepianowe, przygotowanie mgr Dorota Zganiacz

2008/2009

XVIII Konfrontacje Instrumentów Dętych w Oławie

  • III miejsce Marcel Bich (I i II miejsca nie przyznano) z klasy trąbki mgr Rafała Miczki

VIII Konkurs Młodych Solistów w Jaworznie

  • wyróżnienie Patryk Mikolajczyk z klasy waltorni mgr Jacka Zganiacza

III Festiwal kameralnych Zespołów Akordeonowych "Od duetu do kwintetu" w Oleśnie

  • wyróżnienie duet akordeonowy Radosław Cieślar i Michał Szafarczyk z klasy mgr Ewy Rudzkiej-Sługockiej

2007/2008

Przesłuchania uczniów klas III skrzypiec w Opolu

  • III miejsce Izabela Ignac z klasy skrzypiec mgr Roberta Cieślika

XVII Konkurs Solfeżowy w Nysie

  • wyróżnienie Magdalena Siwak
  • wyróżnienie Artur Paciorkowski z klasy teorii mgr Aleksandry Płachty

XVII Konfrontacje Instrumentów Dętych w Oławie

  • II miejsce Marcel Bich (I miejsca nie przyznano) z klasy trąbki mgr Rafała Miczki

2006/2007

XVI Konkurs Solfeżowy w Nysie

  • wyróżnienie Artur Paciorkowski kl. V/6
  • wyróżnienie Magdalena Siwak kl. VI/6 z klasy teorii mgr Aleksandry Płachty

2005/2006

III Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek Wielowieś-Dąbrówka

  • I miejsce w kategorii: solista Patryk Grzesiura z klasy mgr Elżbiety Grygiel

Dziecięcy Międzyszkolny Konkurs W. A. Mozart - życie i twórczość w Opolu

  • wyróżnienie Magdalena Knyszewska z klasy teorii mgr Aleksandry Płachty

XV Konfrontacje Instrumentów Dętych w Oławie

  • wyróżnienie Krzysztof Szafrański z klasy saksofonu mgr Rafała Miczki

2004/2005

IV Przegląd Uczniów Klasy Skrzypiec Szkół Muzycznych I Stopnia Regionu Opolskiego

  • wyróżnienie Judyta Gaida z klasy mgr Roberta Cieślika

II Konkurs Interpretacji Utworów Fortepianowych Na Cztery Ręce i Dwa Fortepiany w Nysie

  • wyróżnienie Kornelia Cichoń i Justyna Glimbik z klasy P. Ewy Włodarczyk-Gabor

I Festiwal Duetów Akordeonowych Szkół Muzycznych I st. w Oleśnie

  • wyróżnienie Natalia Wąsik i Joanna Kwapik z klasy mgr Ewy Rudzkiej-Sługockiej

Regionalny Przegląd Zespołów Kameralnych w Brzegu

  • II miejsce trio fletowe: Maria Głowacka, Kamila Hajduk, Aneta Paneth z klasy mgr Pawła Muszkiety

2003/2004

XII Regionalny Przegląd Pianistyczny Dziesięciolatków w Opolu

  • III miejsce Justyna Glombik z klasy P. Ewy Włodarczyk-Gabor

II Międzyszkolny Konkurs Duetów Skrzypcowych w Oleśnie

  • wyróżnienie Judyta Gaida i Wioletta Ziółkowska z klasy mgr Roberta Cieślika

2002/2003

XI Regionalny Przegląd Pianistyczny Dziesięciolatków w Opolu

  • wyróżnienie I st. Anna Kajdaszuk z klasy mgr Elżbiety Grygiel
  • wyróżnienie II st. Wioletta Worobiec z klasy mgr Elżbiety Grygiel

I Międzyszkolny Konkurs Duetów Skrzypcowych w Oleśnie

  • wyróżnienie Judyta Gaida i Wioletta Ziółkowska z klasy mgr Roberta Cieślika

Ogólnopolskie Przesłuchanie Pianistyczne w Bydgoszczy

  • udział Mateusz Kopaczka z klasy mgr Krystyny Riemel

Ogólnopolskie Przesłuchania Instrumentów Dętych Blaszanych

  • udział Robert Wurst z klasy mgr Rafała Miczki

2001/2002

  • V miejsce Magdalena Knyszewska z klasy fortepianu mgr Elżbiety Grygiel

Regionalny Konkurs Wiedzy o J.S. Bachu

  • III miejsce Agata Grymuza
logo-slider