polska bip-logo
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kontrast
Reset

Osiągnięcia

Od chwili powołania szkoły w 1969 r. jej uczniowie brali czynny udział w życiu kulturalnym miasta, powiatu, przeglądach i konkursach organizowanych na terenie województwa. Swymi występami uświetniali i uświetniają wszystkie uroczystości państwowe organizowane w szkole, mieście, czy powiecie. Do roku 1981 był organizowany Tydzień Szkół Artystycznych województwa z przesłuchaniami wszystkich klas instrumentów, oraz koncertem laureatów.

Oto miejsca i wyróżnienia jakie uczniowie szkoły otrzymywali w kolejnych latach:

2019/2020

XIV Ogólnopolski Festiwal "Zakręcone Fleciki" w Rybniku

  • wyróżnienie II stopnia w grupie III Klara Księżyk z klasy fletu mgr Pawła Muszkiety

XVIII Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów w Jaworznie

  • II miejsce Karol Lerch z klasy eufonium mgr Andrzeja Weinkopfa

2018/2019

Regionalne Przesłuchania CEA uczniów klas instrumentów dętych drewnianych w Strzelcach Opolskich

  • I miejsce Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

Regionalne Przesłuchanie CEA uczniów klas fortepianu w Opolu

  • wyróżnienie Aleksandra Pelka z klasy fortepianu mgr Mirosławy Ignac

III Gorzowski Turniej Stroikowy - konkurs dla uczniów klas klarnetu i saksofonu szkół muzycznych I i II stopnia

  • I miejsce Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka
  • wyróżnienie Natalia Wenszka z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

VIII Konfrontacje Młodych Skrzypków w Opolu

  • Brązowy smyczek Magdalena Woszek z klasy skrzypiec mgr Roberta Cieślika

III Ogólnopolski Konkurs Saksofonowy Za Kotarą w Sułkowicach

  • III miejsce Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka
  • wyróżnienie Natalia Wenszka z klasy saksofonu mgr Włodzimierza Spodymka

VII Festiwal Gitarowy "Wśród pól" w Witowicach

  • wyróżnienie Paweł Gola z klasy gitary mgr Zbigniewa Żaby

VIII Turniej Pisania Dyktand dla klas III/c.6 Szkół Muzycznych I st. w Opolu

  • wyróżnienie Magdalena Woszek z klasy mgr Małgorzaty Meyse

III Śląski Konkurs Saksofonowy w Katowicach

  • II miejsce Natalia Wenszka z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka
  • III miejsce Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

2017/2018

Świętokrzyski Festiwal Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Kielcach

  • II miejsce w kat. 1 Ksawery Linek z klasy trąbki mgr Andrzeja Weinkopfa

II Ogólnopolski Konkurs Saksofonowy Za Kotarą w Sułkowicach

  • wyróżnienie Natalia Wenszka z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

XXVII Międzyszkolny Konkurs Solfeżu w Nysie

  • wyróżnienie Szymon Bich z klasy mgr Karola Palicy

XII Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych "Jupiter 2018" w Krakowie

  • wyróżnienie Natalia Wenszka z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka
  • wyróżnienie Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

VII Konfrontacje Młodych Skrzypków w Opolu

  • Srebrny smyczek Magdalena Woszek z klasy skrzypiec mgr Roberta Cieślika
  • Brązowy smyczek Jagoda Żyła z klasy skrzypiec mgr Diany Gabor

VII Turniej Pisania Dyktand dla klas III/c.6 w Opolu

  • wyróżnienie Jakub Wesoły z klasy mgr Małgorzaty Meyse

XI Płoński Festiwal Instrumentów Dętych Drewnianych w Płońsku

  • I miejsce Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka
  • III miejsce Natalia Wenszka z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

Regionalny Konkurs Waltorniowy w Strzelcach Opolskich

  • wyróżnienie Martin Mikołajczyk z klasy waltorni mgr Jacka Zganiacza
  • wyróżnienie Kamil Pajonczek z klasy waltorni mgr Jacka Zganiacza

2016/2017

XVI Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów w Jaworznie

  • wyróżnienie Ksawery Linek z klasy trąbki mgr Andrzeja Weinkopfa

XII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Przeworsku

  • wyróżnienie I st. Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka
  • wyróżnienie Natalia Wenszka z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

II Śląski Konkurs Saksofonowy w Katowicach

  • wyróżnienie Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

Międzynarodowy Konkurs w Ostrawie

  • I miejsce Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka
  • III miejsce Natalia Wenszka z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

VI Międzyszkolny Konkurs Pisania Dyktand dla klas III/c.6 w Opolu

  • wyróżnienie Kinga Chromik z klasy mgr Małgorzaty Meyse

VII Ogólnopolski Konkurs Gitarowy "Viva Gitara" w Zielonej Górze

  • II miejsce kwartet gitarowy: Karol Kubiec, Mikołaj Śliwiński, Marcin Kałwak, Marcel Kulik z klasy gitary mgr Zbigniewa Żab
  • I miejsce Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

Przesłuchania Chórów Regionu Opolskiego Szkół Muzycznych I st. w Opolu

  • Złote pasmo dla szkolnego chóru - przygotowanie mgr Karol Palica

XXIV Muzyczne Prezentacje Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej

  • Brązowy smyczek Michalina Janiszewska z klasy skrzypiec mgr Roberta Cieślika

XII Ogólnopolski Festiwal "Zakręcone fleciki" w Rybniku

  • III miejsce w grupie sześciolatków Klara Księżyk z klasy fletu mgr Pawła Muszkieta

2015/2016

XV Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów w Jaworznie

  • III miejsce Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

Europejskie Forum Saksofonowe - Międzynarodowy Konkurs Saksofonowy we Wrocławiu

  • II miejsce Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

XXV Konfrontacje Instrumentów Dętych w Oławie

  • wyróżnienie Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

IV Lubuskie Forum Klarnetowo-Saksofonowe w Krośnie Odrzańskim

  • I miejsce Natalia Wenszka z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka
  • III miejsce Marlena Barzantny z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

IV Ogólnopolski Cieszyński Konkurs Skrzypcowy w Cieszynie

  • wyróżnienie Jakub Pieczyk z klasy skrzypiec mgr Roberta Cieślika

X Płoński Festiwal Instrumentów Dętych Drewnianych w Płońsku

  • I miejsce Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

I Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych Dla Uczniów i Pedagogów w Namysłowie

  • I miejsce Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

2014/2015

Regionalne Konfrontacje Akordeonowe w Kluczborku

  • III miejsce kwintet akordeonowy:Józef Plonka, Karolina Szafarczyk, Natalia Zimnik, Vanessa Siwy, Marek Affa
  • wyróżnienie Marek Affa - klasa mgr Ewy Rudzkiej-Sługockiej

II Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych "Muzykowanie w Trzcianie"

  • II miejsce kwartet saksofonowy: Daniela Maleika, Martyna Jahn, Michał Sobkiewicz, Karol Kornaś z klasy dr Włodzimierza Spodymka

VII Turniej Młodych Akordeonistów - Oleśnica 2015

  • II miejsce - Karolina Szafarczyk
  • wyróżnienie Marek Affa
  • wyróżnienie Józef Plonka - klasa mgr Ewy Rudzkiej-Sługockiej

IV Międzyszkolny Konkurs Interpretacji Utworów Skrzypcowych w Opolu

  • III miejsce Michalina Janiszewska - klasa mgr Roberta Cieślika
  • III miejsce Weronika Drożyner - klasa mgr Diany Gabor

XIII Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Zgierzu

  • I miejsce kwartet saksofonowy:Daniela Maleika, Martyna Jahn, Michał Sobkiewicz, Karol Kornaś z klasy dr Włodzimierza Spodymka

XXIV Bystrzycki Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I stopnia

  • II miejsce kwartet saksofonowy: Daniela Maleika, Martyna Jahn, Michał Sobkiewicz, Karol Kornaś z klasy dr Włodzimierza Spodymka

IX Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych "Jupiter 2015" w Krakowie

  • wyróżnienie Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

Międzynarodowy Konkurs Trąbkowy w Krapkowicach

  • wyróżnienie Stanisław Ignac z klasy trąbki mgr Rafała Miczki

IV Mały Festiwal Gitarowy w Sochaczewie

  • wyróżnienie II stopnia Mikołaj Śliwiński z klasy gitary mgr Zbigniewa Żaby

IV Międzyszkolny Konkurs Pisania Dyktand dla klas III w Opolu

  • wyróżnienie I stopnia Weronika Drożyner z klasy mgr Małgorzaty Meyse

I Międzyszkolny Konkurs Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji w Trzcianie

  • wyróżnienie I stopnia Szymon Bich z klasy saksofonu dr Włodzimierza Spodymka

III Festwal Gitarowy "Wśród pól" w Witowicach

  • wyróżnienie Mikołąj Śliwiński z klasy gitary mgr Zbigniewa Żaba

2013/2014

XVIII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotyczne "Tobie Polsko"

  • wyróżnienie dla szkolnego chóru, przygotowanie mgr Karol Palica

XIII Przegląd Klas III Skrzypiec w Opolu

  • wyróżnienie Jakub Pieczyk z klasy mgr Roberta Cieślika

VII Ogólnopolski Przegląd Duetów Skrzypcowych w Oleśnie

  • wyróżnienie duet skrzypcowy Król Laura/Jakub Pieczyk z klasy mgr Roberta Cieślika

XXIII Konfrontacje Instrumentów Dętych w Oławie

  • wyróżnienie Stanisław Ignac z klasy trąbki mgr Rafała Miczki

VI Turniej Młodych Akordeonistów w Oleśnicy

  • II miejsce Natalia Zimnik
  • wyróżnienie Karolina Szafarczyk  z klasy mgr Ewy Rudzkiej-Sługockiej                                                                                                                                         

Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Ostrawie

  • wyróżnienie w kategorii I Karolina Szafarczyk z klasy mgr Ewy Rudzkiej-Sługockiej

III Międzyszkolny Konkurs Pisania Dyktand dla klas III Szkół Muzycznych I stopnia w Opolu

  • IV miejsce Markus Wieczorek
  • wyróżnienie Marcel Kulig        z klasy mgr Małgorzaty Meyse

 II Konfrontacje Młodych Akordeonistów - Oława 2014

  • III miejsce trio akordeonowe Damian Groeger/Gabriel Szafarczyk/Jędrzej Cieślar z klasy mgr Ewy Rudzkiej-Sługockiej

Międzynarodowy Konkurs Trębaczy w Krapkowicach

  • wyróżnienie Stanisław Ignac z klasy mgr Rafała Miczki

2012/2013

XII Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów w Jaworznie

  • III miejsce Stanisław Ignac z klasy mgr Rafała Miczki

Konkurs Wiedzy o Witoldzie Lutosławskim w Opolu

  • wyróżnienia Aleksandra Bednarczyk i Monika Sękowska, przygotowanie mgr Artur Niciejewski

XXII Konfrontacje Instrumentów Dętych w Oławie

  • III miejsce Stanisław Ignac
  • wyróżnienie Maksymilian Miczka  z klasy trąbki mgr Rafała Miczki

XXII Międzyszkolny Konkurs Solfeżu w Nysie

  • wyróżnienie Franciszek Malinka

V Turniej Młodych Akordeonistów w Oleśnicy

  • wyróźnienie Marcin Kufka z klasy mgr Ewy Rudzkiej-Sługockiej

V Festiwal Kameralnych Zespołów Akordeonowych "Od duetu do nonetu" w Oleśnie

  • II miejsce duet akordeonowy Denis Mrozek/Damian Groeger z klasy mgr Ewy Rudzkiej-Sługockiej

II Szkolny Konkurs Interpretacji Utworów Skrzypcowych w Opolu

  • II miejsce Jakub Pieczyk
  • III miejsce Laura Król z klasy mgr Roberta Cieślika

XII Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Zgierzu

  • II miejsce kwartet saksofonowy w składzie: Magdalena Bal/Daniela Maleika/Joanna Gola/Simon Hulin z klasy mgr Włodzimierza Spodymka

XXII Bystrzycki Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I stopnia

  • III miejsce kwartet saksofonowy w składzie: Magdalena Bal/Daniela Maleika/Joanna Gola/Simon Hulin z klasy mgr Włodzimierza Spodymka

II Międzyszkolny Turniej Muzyczny w Prudniku

  • I miejsce drużyna w składzie: Aleksandra Bednarczyk/ Michał Błauciak/Marek Szafarczyk, przygotowanie: mgr Diana Gabor/mgr Artur Niciejewski

XI Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy

  • wyróżnienie Michalina Kamysz z klasy mgr Doroty Zganiacz

2011/2012

Międzyszkolny Turniej Muzyczny w Prudniku

III miejsce

  •  Radosław Cieślar
  •  Natalia Jahn
  •  Tymoteusz Nachtman

XI Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów w Jaworznie

  • wyróżnienie Marcel Bich z klasy trąbki mgr Rafała Miczka

I Nyski Konkurs Perkusyjny

  • I miejsce Jan Rydzy w grupie młodszej z klasy perkusji mgr Sebastiana Caputa

XXI Konfrontacje Instrumetów Dętych Oława 2012

  • wyróżnienie Stanisław Ignac z klasy trąbki mgr Rafała Miczka
  • wyróżnienie Marcel Bich z klasy trąbki mgr Rafała Miczka

Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych w Opolu

  • wyróżnienie Marek Kostka z klasy tuby mgr Jacka Zganiacza

XXI Bystrzycki Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I stopnia

  • wyróżnienie duet akordeonowy Radosław Cieślar/Denis Mrozek z klasy mgr Ewy Rudzkiej-Sługockiej


XVI Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku

  • wyróżnienie Wojciech Urlik z klasy mgr Doroty Zganiacz

II Głogowski Konkurs Trębaczy

  • III miejsce Marcel Bich
  • wyróżnienie Stanisław Ignac z klasy trąbki mgr Rafała Miczki

I Międzyszkolny Konkurs Pisania Dyktand dla klas III Szkół Muzycznych I stopnia

  • wyróżnienia Paulina Golasz i Marcel Barzantny z klasy mgr Małgorzaty Meyse
logo-slider